KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16163120
*
nr 1616 3120
Johannes Olsson
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970. Olja på pannå, 60x84 cm, yttermått inklusive ram: 63x86 cm
Kondition: skadad
Johannes Olsson, svensk målare född 1945.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:24:52
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johannes olsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
6033 Oljemålning
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:50
-
6032 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Torghandel. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:03
-
6030 Oljemålning
Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. Monogramsigne..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:22
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 7.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:56
-
6061 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bogserbåt. Ol..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:53
*
Johannes Olsson
Kondition: skadad
Johannes Olsson, svensk målare född 1945.
nr 1616 3120
Johannes Olsson
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970. Olja på pannå, 60x84 cm, yttermått inklusive ram: 63x86 cm
Kondition: skadad
Johannes Olsson, svensk målare född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johannes olsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
6033 Oljemålning
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:50 -
6032 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Torghandel. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:03
-
6030 Oljemålning
Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. Monogramsigne..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:22 -
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 7.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:56 -
6061 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bogserbåt. Ol..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:53